Операція по Лонго

Posted by John 08.07.2019 0 Comment(s)

Бувають ситуації, коли оперативне лікування геморою стає для хворого єдиним способом позбутися від хвороби. Виконують геморроідопексію, або операцію Лонго.

Що собою являє операція Лонго?

 1. Ця операція з приводу геморою, звана ще слизисто-підслизової резекції, або геморроідопексіей, була запропонована італійським професором Лонго в 1993 році. Суть її полягає не у видаленні гемороїдальних вузлів, а в підтягуванні їх вгору коштом висічення ділянки слизової, розташованого вище зубчастої лінії. При цьому краю утворилася рани з'єднуються кінець в кінець спеціальними титановими скріпками.
 2. Підтягування вузлів супроводжується порушенням їх кровопостачання, тому через якийсь час вони запустевают, заміщуються сполучною тканиною і істотно зменшуються в розмірах.
 3. Операційне лікування геморою за цим методом виконується в умовах стаціонару під внутрішньовенною або місцевою анестезією. Саме видалення слизової безболісно, ​​оскільки січуть ділянку позбавлений больових рецепторів. Анестезія потрібна на початковому етапі операції, коли в анальний канал, багато забезпечений нервовими закінченнями, вставляється розширювач.
 4. Геморроідопексію можна виконувати при геморої будь-якого ступеня, але частіше вона використовується на III стадії процесу і практично не має протипоказань.
 5. Як роблять операцію на геморой по методу Лонго?
 6. На шкіру періанальної області на відстані 1 см від країв ануса накладають затискачі і розтягують їх в сторони.
 7. Всередину анального каналу вставляють спеціальний розширювач, фіксують його до шкіри чотирма швами, а кінці ниток зав'язують вузлом. Після цього в нього вводять аноскоп з обтуратором.
 8. На слизову кишки вище зубчастої лінії на 4 - 5 см накладають кісетний шов. При виконанні стібків аноскоп не відвертають в розширнику, а витягують і потім знову вставляють. Це роблять для того, щоб слизова не перекручується, і шов вийшов симетричним.
 9. Обов'язково перевіряють правильність накладення шва і відсутність зазорів, тому відразу нитки не затягують.
 10. У просвіт кишки вставляють спеціальний прилад - гемороїдальний циркулярний степлер — головкою вище кисетного шва, при цьому степлер повинен бути в максимально відкритому положенні.
 11. Кисетний шов затягують, нитки зав'язують одним вузлом, а кінці виводять назовні через бічні отвори в степлер і утримують, попередньо зав'язавши.
 12. Просунувши степлер всередину, повертають його руків'я за годинниковою стрілкою, при цьому він закривається, частина слизової та гемороїдальні судини перетинаються циркулярним ножем, а кінці рани скріплюються.
 13. Степлер витягують і обов'язково оглядають віддалений шматочок слизової, щоб оцінити правильність виконання процедури.
 14. Проводять ревізію лінії скріпок, і якщо зберігається кровоточивість, додатково виконують стібки розсмоктується нитки.
 15. Після видалення аноскопа в кишку вставляють марлеву смужку, просочену маззю, і газовідвідну трубку, які залишають на добу.

В цілому операція з видалення геморою методом Лонго триває 15 - 20 хвилин, після неї хворий знаходиться в стаціонарі не більше двох — трьох діб, а весь період непрацездатності становить від трьох до семи днів.

Плюси та мінуси операції Лонго

Геморроідопексія має цілий ряд позитивних моментів:

 • Безболісний післяопераційний період. За статистикою, у 83% хворих відразу після операції взагалі немає больових відчуттів. На п'яту добу ця цифра становить вже 97%. У порівнянні з методом Лонго, операція з видалення геморою по Міллігану-Моргану - відгуки хворих тому свідчення - в 100% дає больовий синдром протягом досить тривалого часу.
 • Немає післяопераційної рани.
 • Швидкість виконання. На весь процес йде в середньому 15 - 20 хвилин.
 • Короткий період непрацездатності.
 • Відновлення нормальної анатомічної структури анального каналу.

Ця операція на геморой має і деякі недоліки:

 • Неможливість видаляти таким способом зовнішні вузли.
 • Відсутність точних даних про віддалені наслідки операції.
 • Відносна дорожнеча процедури. Якщо говорити про метод Лонго, усуває геморой — вартість операції в спеціалізованих клініках складає близько 36000 рублів. У порівнянні з такою ціною, вартість операції з видалення геморою методом Миллиган-Моргана у два рази менше, але і мінусів у цього способу набагато більше.

Може виникнути питання, від чого залежить, коли виконується на геморой операція — ціна маніпуляції? У будь-якому медичному центрі, де в перелік послуг входить і операція з видалення геморою — ціна містити вартість необхідного набору інструментів і «вартість» кваліфікації хірурга.

Для операції Миллиган-Моргана потрібно стандартний хірургічний інструмент, тому і ціна її менше. Коли виконується друга операція на геморой, вартість буде вище через те, що використовується комплект спеціального обладнання (анальний розширювач, аноскоп, степлер), який коштує чималих грошей.

Але якщо оцінити всі позитивні та негативні моменти обох технік і ще раз зважити, скільки коштує операція - геморой виявиться вигідніше прибирати методом Лонго.

Ускладнення після операції Лонго

Ця усуває геморой операція ускладнення дає дуже рідко:

 • Кровотеча у черевну порожнину. Воно може виникати при недостатньому гемостазі в ході операції або в результаті розбіжності країв слизової.
 • Ректовагинальний свищ, або освіту ходу з прямої кишки в піхву. Це ускладнення пов'язане з «осіданням» інфекції в області скріплених решт слизової, розвитком запального процесу з подальшим «розплавленням» тканин.
 • Ректоперітонеальний сепсис. Це небезпечне для життя стан розвивається в результаті поширення інфекції з кишки на очеревину, а потім в кров.
 • Тромбоз нижньої порожнистої вени. Це ускладнення нерідко вимагає нефректомії, тобто, видалення нирки.