Лінкомістін у ветеринарії

Posted by John 07.07.2019 0 Comment(s)

Антисептик для ветеринарії Лінкомістін

Лікування інфікованих ран у собак і кішок.

Рубрика: Ветеринарія

Абсцеси - одна з найбільш поширених патологій в практиці ветеринарної медицини дрібних домашніх тварин. Швидке загоєння невеликих отворів кусаних, колотих ран, створює сприятливі умови для розвитку патогенної мікрофлори, в результаті життєдіяльності якої в тканинах утворюються порожнини, заповнені запальним ексудатом. Клінічно в області "дозріває" абсцесу виявляється м'яка хвороблива припухлість, підвищується загальна температура тіла.

Тварина, як правило, стає угнетено, відмовляється від їжі.

Основним методом лікування є хірургічне дренування, за допомогою якого в осередок запалення забезпечується доступ повітря, антибіотиків та протизапальних засобів, при одночасному відведенні продуктів тканинного розпаду. Для промивання дренажу зазвичай застосовуються розчини "лінкомістін" 0,05% (мірамістин) найбільш активні в теплому вигляді. У порожнині абсцесу антисептику необхідно дати "попрацювати" кілька хвилин.

Частота (кратність) процедур - 1-2 рази на день, а по можливості і частіше, що особливо актуально на стадії загоєння - протягом 1-2 днів після видалення дренажу. Шви (якщо є) обробляються аналогічним чином (вищезгадані розчин, потім мазь), зовнішньо. Утворені скоринки слід механічно видаляти за допомогою марлевого тампона, змоченого 3% перекисом водню. У разі зовнішнього забруднення, дренируемой область можна зовнішньо обробити розчином фурациліну. Поряд з місцевими обробками Лінкомістіном можуть бути призначені антибіотики системної дії, а також інфузійна терапія.

Дренаж видаляють зазвичай на 7-е - 10-е, а шви - на 12-14 добу після операції.

Протягом усього відновного періоду (2-3 тижні) слід виключити можливість зовнішніх забруднень і механічної травми дренируемой області. З цією метою доцільно застосовувати не перешкоджають відтоку ексудату і повітрообміну захисні пристосування - коміри, попонки, які потрібно міняти за потреби.