Зміст


 • Історія виникнення антисептиків та, зокрема, Мірамістину
 • Міфи про використання антисептиків та їх розвінчання
 • Порівняльна характеристика хлоргексидину і мірамістину
 • Переваги Лінкомістину
 • Показання до застосування
 • Застосування Лінкомістину
 • Лікування герпесу
 • Лікування опіків
 • Лікування захворювань шкіри
 • Лікування пролежнів
 • Лікування попрілостей
 • Лікування трофічних виразок

1. Історія виникнення антисептиків та, зокрема, Мірамістину

Антисептик - це певна речовина, що перешкоджає росту бактерій та інших мікроорганізмів. Його дія заснована на здатності пригнічувати життєдіяльність мікроорганізмів, що в кінцевому результаті призводить до їх загибелі. Антисептики попереджають процеси запалення на поверхні відкритих ран.


В даній статті ми розглянемо антисептик як засіб, що застосовується в медицині. 

Щоб краще розібратися в даному питанні, звернемося до історії виникнення та розвитку антисептиків.

Окремі згадки про застосування антисептиків можна виявити в роботах лікарів, починаючи з давніх часів, але вони не є науково обґрунтованими. Антисептик, як речовина, що попереджує процес гниття, осмислено і цілеспрямовано починає застосовуватися тільки з середини XIX століття.


До цього часу хірурги вже навчилися успішно проводити операції, але з лікуванням ран раніше виникали серйозні проблеми. Часто пацієнти вмирали навіть після нескладних операцій. І статистика була невтішна - кожен шостий хворий прямо з операційної вирушав на кладовище.


Докорінно ситуація змінилася, коли англійський хірург Джозеф Лістер у 1865 році вперше для лікування відкритої рани застосував пов'язку, змочену в карболовій кислоті. Карболову кислоту, як антисептик, ще в 1860 році почав використовувати французький аптекар Лемер. Джозеф Лістер, вивчивши роботи Луї Пастера (науково доводять, що причиною процесів гниття є мікроорганізми), прийшов до висновку, що в рану хворого мікроорганізми потрапляють з рук хірурга, а також з повітря.


У 1867 році Лістер опублікував статтю під назвою «Про новий спосіб лікування переломів і гнійників із зауваженнями про причини нагноєння», в якій виклав основи свого антисептичного методу лікування ран. Це був справжній прорив у медицині і зокрема в хірургії.


Але, запропоноване Джозефом Лістером, застосування карболової кислоти в якості антисептика мало безліч супротивників. Це пояснювалося тим, що карболова кислота володіє сильною подразнюючою дією на тканини пацієнта, а також на руки хірурга. До того ж вона токсична.


Варто відзначити, що до вирішення даної проблеми ще до Джозефа Лістера впритул наблизився відомий російський хірург Микола Іванович Пирогов, який у ряді випадків для лікування ран застосовував речовини, що володіють антисептичними властивостями, - камфорний спирт, хлорне вапно, нітрат срібла та ін Але він не створив цілісного вчення про застосування антисептиків, хоча і був близький до цього.


Через деякий час з'являється новий метод боротьби з інфекцією - асептичний (комплекс заходів щодо попередження попадання інфекції в рану), результати застосування якого настільки вразили лікарів, що багато з них закликали повністю відмовитися від антисептичного методу. Але життя внесло свої корективи.

Завдяки розвитку хімії стали з'являтися нові антисептичні засоби, які прийшли на зміну карболової кислоти. Нові антисептики стали менш токсичними для тканин пацієнта та його організму. А з початком Першої Світової війни знадобилися нові засоби для лікування вогнепальних ран. Один лише асептичний метод в умовах ведення бойових дій не давав видимих результатів у боротьбі з інфекцією. І на перший план виходять хімічні антисептики.


В 30-і роки XX століття з'являються сульфаніламідні препарати, що пригнічують ріст бактерій і володіють специфічним впливом на певні групи мікроорганізмів. По суті справи, у світовій медицині з'являється якісно новий антисептик.


У 40-х роках минулого століття створюються антибіотики, з впровадженням яких у хірургів з'являються немислимі раніше можливості. Антибіотик, як антисептик біологічного походження, надає вибіркову дію на мікроорганізми. Але виявилося, що в процесі застосування антибіотиків, у багатьох мікроорганізмів до них виробляється стійкість. Та й саме лікування антибіотиками загрожує різними негативними побічними ефектами.


У 80-х роках минулого століття в рамках Всесоюзної програми «Космічні біотехнології», яка була спрямована на створення антисептика для обробки шкірних покривів у космонавтів на орбітальних станціях, створюється унікальний лікарський препарат Мірамістин - антисептик нового покоління.

Чому ми називаємо цей лікарський препарат унікальним?


По-перше, Мірамістин володіє широким спектром антимікробної дії, включаючи бактерії, гриби, віруси та найпростіші.


По-друге, його застосування не викликає жодних побічних ефектів, препарат не проникає через шкіру і слизові оболонки, тому не накопичується в організмі і не чинить токсичного ефекту.


По-третє, механізм дії Мірамістину як антисептика, кардинальним чином відрізняється від дії антибіотиків, тому до нього у мікроорганізмів не виробляється стійкість.


І, що важливо, мірамістин ефективно використовується не тільки для лікування інфекційних захворювань різної етимології, але також і для їх профілактики (на відміну від антибіотиків).


Слово «антисептик» в буквальному перекладі означає: «проти гниття». Їх широке використання - одне з найбільш чудових досягнень медицини XIX століття, врятувала тисячі і тисячі життів. Але після відкриття антибіотиків антисептики відійшли на другий план. Знадобилося майже сто років, щоб можливості антисептиків знову звернули на себе увагу.


2. Міфи про використання антисептиків та їх розвінчання


МІФ 1

«Антисептики небезпечні і неприємні у використанні. Вони подразнюють шкіру і слизові, перед використанням їх слід ретельно розводити, а якщо помилитися з розведенням, то можна отримати хімічний опік!»

Не всі антисептики однакові і небезпечні. Мірамістин - сучасний антисептик, який відповідає всім вимогам ефективності і безпеки. Мірамістин, на відміну від антисептиків попередніх поколінь, гранично зручний у застосуванні. Він випускається у вигляді 0,1% розчину у флаконах зі спеціальними насадками. Його не треба розводити, він відразу готовий до використання. Мірамістин не викликає хворобливих відчуттів і не завдає шкоди при випадковому проковтуванні або попаданні в очі. Флакони з Мірамістином можна брати з собою в будь-яку поїздку, вони пластикові і не розіб'ються, а сам препарат не змінює своїх властивостей під дією світла, при заморожуванні або нагріванні.


МІФ 2

«При наявності антибіотиків, антисептики взагалі не потрібні».

Анітрохи не применшуючи ролі антибіотикотерапії, не можна забувати, що аж ніяк не всі мікроорганізми піддаються лікуванню антибіотиками. Антибіотики здатні допомогти при вірусній або грибковій інфекції, так як бактерії можуть володіти стійкістю до дії цих препаратів. Крім того, використання антибіотиків часто супроводжується розвитком побічних ефектів різного ступеня тяжкості: від розладу стулу до ураження печінки або нирок!


На відміну від антибіотиків сучасні антисептики, такі як Мірамістин, активні щодо практично всіх бактерій, включаючи види, стійкі до дії антибіотиків. Крім антибактеріального, Мірамістин володіє протигрибковими та противірусними властивостями, активний відносно найпростіших та з успіхом справляється з мікробними асоціаціями, коли інфекція викликана не одним мікроорганізмом, а їх поєднанням.


Більш того, використання Мірамістину підвищує чутливість бактерій, грибків і найпростіших до дії антибіотиків! Тому в тих випадках, коли без антибіотиків обійтися не можна, їх можна і потрібно поєднувати з Мірамістином. Це прискорить одужання, зменшить тривалість лікування антибіотиками і, в кінцевому підсумку, послабить фармакологічне навантаження на організм. Мірамістин впливає на патогенні мікроорганізми, не зачіпаючи тканини людини. Молекули Мірамістину «потрапляють» у зовнішні оболонки (мембрани) мікроорганізмів і порушують їх роботу. В результаті, через ці мембрани в клітину починає надходити вода, і мікроорганізм «розриває» зсередини.


МІФ 3

«Антисептики потрібні тільки для того, щоб розбиті коліна змащувати». 

Дійсно, перші антисептики застосовувалися переважно для обробки шкіри. Однак сучасні антисептики, такі як Мірамістин, широко використовуються в самих різноманітних галузях медицини. Хірурги застосовують Мірамістин для обробки ран, пролежнів, трофічних виразок, при гострій патології черевної порожнини (апендицит, перитоніт тощо). Терапевти і педіатри рекомендують Мірамістин для полоскання горла та інгаляцій у лікуванні і профілактиці інфекцій верхніх дихальних шляхів (ГРВІ, тонзиліти, фарингіти, бронхіти, трахеїти, ларингіти тощо). Гінекологи активно використовують Мірамістин для профілактики ускладнень при операціях, для лікування вагінітів і ендометритів, і, що особливо важливо, для лікування і профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом. Мірамістин впливає навіть на вірус ВІЛ, знижуючи його активність в 1000 разів!


Мірамістином користуються стоматологи і косметологи, ЛОР-лікарі, урологи, проктологи, дерматологи, офтальмологи...


МІФ 4

Достатньо звичайного йоду й зеленки, нові препарати не потрібні.

Навіть «звичайні» подряпини, порізи і дрібні прищики краще змащувати Мірамістином, а не традиційними антисептиками-барвниками. Мірамістин не щипає і не подразнює шкіру. Не забруднює одяг. Не чинить побічної дії і не всмоктується в кров через шкіру, ні навіть через слизові.


І, що найголовніше, він безбарвний. Відсутність яскравого барвника дозволяє вчасно помітити зміни на шкірі і, якщо запалення все-таки почалося, це можна швидко побачити і звернутися до лікаря. Мірамістин був розроблений в 80-х роках XX століття, в рамках програми «Космічні біотехнології». Антисептик пройшов доклінічну перевірку, і численні клінічні дослідження в Росії і за кордоном.


МІФ 5

«При важких гнійних ураженнях антисептики марні».

Дійсно, активність колишніх антисептиків, типу хлоргексидину, помітно знижувалася при контакті з кров'ю, гноєм та іншими органічними субстанціями. Але Мірамістин повністю зберігає свою активність, ефективно впливаючи на будь-які патогенні мікроорганізми. Більш того, Мірамістин підвищує місцевий імунітет, має протизапальну дію та прискорює процеси загоєння. Ці властивості роблять його абсолютно незамінним засобом для лікування таких важких станів, як трофічні виразки та пролежні. Мірамістин - сучасний антисептик, унікальний по своїй ефективності і безпеці. Він може застосовуватися вдома і в стаціонарі, є необхідним компонентом будь-якої аптечки (домашній, робочої, відпускної, дачної) і може використовуватися і дорослими, і дітьми.


3. Порівняльна характеристика хлоргексидину і мірамістину

З медичної точки зору хлоргексидин і мірамістин належать до одного класу антисептичних препаратів. А далі починаються відмінності. Хімічно хлоргексидин являє собою 1,6-Ди-(пара-хлорфенилгуанидо)-гексан і застосовується у вигляді біглюконату (сіль глюконової кислоти). Мірамістин - це бензилдиметил[3-(миристоиламино)пропіл]амоній хлорид моногідрат. Тобто діючі речовини в препаратах, безумовно, різні.

Хлоргексидин згубно діє на грампозитивні і грамнегативні бактерії, найпростіші, окремі види вірусів і дріжджів. Мірамістин активний відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій, включаючи специфічні штами внутрішньолікарняних інфекцій, чинить виражену протигрибкову і противірусну дію. Таким чином, мірамістин володіє більш широким спектром дії, порівняно з хлоргексидином. У зв'язку з цим є подібності та відмінності в рекомендованих показаннях до застосування.


Хлоргексидин і мірамістин як аналоги можуть застосовуватися для:

• профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом;

• лікування інфікованих ран, обморожень та опіків;

• комплексного лікування в урології, акушерстві та гінекології;

• лікування гайморитів, ларингітів, хронічних і гострих отитів, хронічних і гострих тонзилітів (ангін);

• лікування стоматитів, періодонтитів і для обробки знімних зубних протезів.

• профілактики інфікування при поверхневому ушкодженні шкіри в результаті побутових і виробничих травм.


Мірамістин краще при лікуванні захворювань шкіри (стафілодермія і стрептодермія, мікози стоп, кандидомикозы, дерматомікози, кератомикозы і оніхомікози).

Хлоргексидин не рекомендується застосовувати при дерматитах, з обережністю для дітей та жінок в період вагітності і лактації. Мірамістин таких протипоказань не має. Також хлоргексидин частіше викликає алергічні реакції.


- На відміну від інших антисептиків, мірамістин володіє високою вибірковістю дії відносно мікроорганізмів, оскільки практично не діє на оболонки клітин людини

- В основі дії мірамістину лежить пряма гідрофобна взаємодія молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, що приводить до їх фрагментації і руйнування.


4. Переваги Лінкомістину

Ефективно діє на вірус герпесу, попереджуючи пенетрацію віруса в клітини людини, та зниження розповсюдження віруса серед людей груп ризику.

Активний при інфекції сечостатевих шляхів в умовах довготривалого використання сечових катетерів.

Дозволяє скоротити тривалість системної антибактеріальної терапії (або й зовсім її не призначати) при інфекції сечостатевих шляхів.

Можна призначати дітям та вагітним.

Ефективний при сонячних опіках. 

Ефективний щодо внутрішньолікарняних штамів.

Оскільки лінкомістин має широкий спектр дії, він призначається при змішаних бактеріально-грибкових зараженнях на початковому етапі лікування ще до встановлення діагнозу.


5.Показання до застосування:

Для застосування в хірургії, травматології:

- профілактика нагноєнь і лікування гнійних ран; комплексне лікування трофічних виразок;

- лікування гнійно-запальних процесів опорно-рухового апарату.


Для застосування в акушерстві, гінекології:

- профілактика та лікування нагноєння післяпологових травм, ран промежини та піхви, післяпологових інфекцій;

- профілактика і лікування запальних захворювань (вульвовагініт, ендометрит);

- профілактика гнійних ускладнень при проведенні «малих гінекологічних операцій (коагуляція ерозій, поліпів, переривання вагітності, введення (витяг) ВМС);

- профілактика запалень при проведенні діагностичних маніпуляцій.


Для застосування в комбустіології:

- лікування поверхневих і глибоких опіків II і III А ступеня;

- підготовка опікових ран до дерматопластике.


Для застосування в дерматології, венерології:

- лікування і профілактика піодермії та дерматомікозів, кандидозів шкіри і слизових оболонок, мікозів стоп і великих складок, кератомикозів і оніхомікозу;

- лікування гноячкових захворювань шкіри - стафілодермія і стрептодермії (остіофоллікуліт, фолікуліт, сикоз, фліктена, стрептококове імпетиго, заєда, простий лишай, вульгарне імпетиго);

- лікування алергічних захворювань шкіри (атопічний дерматит, екзема);

- індивідуальна профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом (у т. ч. сифіліс, гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, генітальний герпес, генітальний кандидоз).


Для застосування в урології:

- комплексне лікування гострих і хронічних запальних захворювань специфічної і неспецифічної етіології (уретрит, цистит, простатит, уретропростатит, баланопостит та ін);

- профілактика інфікування при діагностичних маніпуляціях, а також при тривалих маніпуляціях;

- профілактика запальних ускладнень при проведенні урологічних операцій.


Для застосування в стоматології:

- комплексне лікування та профілактика інфекційно-запальних захворювань порожнини рота: стоматитів, гінгівітів, пародонтитів (в т. ч. і хронічного генералізованого пародонтиту), періодонтитів;

- гігієнічна обробка знімних протезів;

- дезінфекція відбитків в ортопедичній стоматології.


Для застосування в оториноларингології:

- комплексне лікування гострих і хронічних отитів, гайморитів, тонзилітів, ларингітів.

У дітей у віці від 3 до 14 років застосовується для комплексного лікування гострого фарингіту і/або загострення хронічного тонзиліту.


Для застосування в хірургії:

- для субопераційної санації черевної порожнини при розлитому гнійному перитоніті;

- обробка шкіри рук персоналу, задіяного в операції, та шкіри операційного поля.


Для застосування в косметології:

- профілактика запалень при пірсингу, депіляції, нанесенні татуювання та перманентного макіяжу;

- для лікування акне (вугрової висипки);

- для обробки шкіри після уколів краси;

- профілактика запальних ускладнень при використанні ін'єкційних методів (мезотерапія, контурна пластика та ін);

- профілактика і лікування запальних процесів при манікюрі, педикюрі.


Для застосування в терапії:

- для профілактики грипу та інших ГРВІ;

- для профілактики і лікування пролежнів і попрілостей;


Для застосування в педіатрії:

- лікування бактеріальних, грибкових і вірусних захворювань шкіри і слизових оболонок у дітей (кандидоз порожнини рота, стрепто - і стафілодермія, попрілості, пелюшковий дерматит та ін);

- лікування і профілактика запальних захворювань верхніх дихальних шляхів у дітей (ларингіт, тонзиліт, трахеїт);

- для попередження запальних та гнійних ускладнень (садна, порізи, подряпини, рани, пупкові ранки, опіки (термічні, хімічні, сонячні);


Для застосування в побуті:

- профілактика інфікування мікротравм шкіри;

- профілактика ураження грибком нігтів після відвідування басейнів, саун, лазень;

- гігієнічна антисептика рук.


6. Застосування:

Для застосування в хірургії, травматології, комбустіології:

Для лікування трофічних виразок: після механічного видалення гною обробляють рану водним Лінкомістином - зрошують препаратом всю виразку. Для зменшення запалення і якнайшвидшого загоєння виразок на ніч на уражену поверхню накладають стерильну марлеву серветку, просочену водним Лінкомістином. 

При застосуванні в хірургії, травматології, комбустіології з профілактичною і лікувальною метою зрошують поверхню ран і опіків, рихло тампонують рани і свищева ходи, фіксують марлеві тампони, змочені водним розчином. Лікувальна процедура повторюється 2-3 рази на добу протягом 3-5 днів. Високоефективний метод активного дренування ран і порожнин з добовим витратою до 1 л препарату.


Для застосування в акушерстві, гінекології:

При застосуванні в акушерстві, гінекології з метою профілактики післяродової інфекції застосовується водний Лінкомістин у вигляді піхвових зрошень до пологів (5-7 днів), в пологах після кожного піхвового дослідження і в післяпологовому періоді по 50 мл препарату у вигляді тампона з експозицією 2 год. протягом 5 днів. При розродженні жінок шляхом кесаревого розтину, безпосередньо перед операцією обробляють піхву, під час операції - порожнина матки і розріз на ній, а в післяопераційному періоді тампони, змочені препаратом, вводять у піхву з експозицією 2 години протягом 7 днів. Лікування запальних захворювань проводиться курсом протягом 2 тижнів шляхом внутрішньопіхвового введення тампонів з препаратом, а також методом лікарського електрофорезу.


Для застосування в дерматології, венерології:

Для профілактики венеричних захворювань препарат ефективний, якщо він застосовується не пізніше 2 год після статевого акту. Вміст флакона (водний Лінкомістин) з допомогою аплікатора урологічного ввести в сечовипускальний канал на 2-3 хв: чоловікам (2-3 мл), жінкам (1-2 мл) і в піхву (5-10 мл). Обробити шкіру внутрішніх поверхонь стегон, лобка, статевих органів. Після процедури рекомендується не мочитися протягом 2 ч.

У комплексному лікуванні уретритів і уретропростатитів проводять уприскування в уретру 2-3 мл водного розчину препарату 1-2 рази на добу, курс лікування - 10 днів.


Для застосування в оториноларингології:

При гнійних гайморитах під час пункції верхньощелепна пазуха промивається достатньою кількістю водного розчину препарату. Тонзиліти, фарингіти та ларингіти лікують полоскання глотки та/або зрошенням з допомогою насадки-розпилювача 3-4-кратним натисканням 3-4 рази/добу. Кількість препарату на 1 полоскання - 10-15 мл.


Для застосування в стоматології:

При стоматитах, гінгівітах, пародонтитах рекомендується полоскання ротової порожнини 10-15 мл водного розчину препарату 3-4 рази на добу. При хронічному генералізованому пародонтиті використовують водний Лінкомістин у вигляді пов'язки, що накладається на придесневу область і шийки зубів. Для дезінфекції відбитків в ортопедичній стоматології слід занурити їх у водний розчин Лінкомістину на 10 хв.


Для застосування в терапії:

Для лікування попрілостей після гігієнічної обробки на проблемні зони наносять водний Лінкомістин, а потім - підсушуючий крем або присипку, переважно з тальком.

Для профілактики грипу та інших ГРВІ зрошують слизову оболонку носа, горла і область носогубного трикутника 1-2 рази в день.


Для застосування в хірургії:

Для хірургічної антисептики руки миють проточною водою з милом (без щітки) протягом 1 хв., обполіскують водою для видалення мила і витирають стерильною серветкою. Потім руки обробляють ватним тампоном, добре змоченим спиртовим Лінкомістином протягом 2-3 хв. двічі, з інтервалом 1 хв, після висихання надягають стерильні рукавички.


-Шкіру операційного поля двічі, з інтервалом 1 хв, протирають стерильним ватним тампоном або серветкою, рясно змоченою спиртовим Линкомистином. 

-В лікувальних і профілактичних цілях уражені ділянки обробляють водним Линкомистином 2-3 рази на добу за допомогою ватного або марлевого тампона.


Для субоперационной санації черевної порожнини при розлитому гнійному перитоніті використовують 0,01-0,05% водний Линкомистин (до 100 мл розчину потрібно додати розчин натрію хлориду 0,9% в кількості 900 мл для отримання 0,01%; 400 мл розчину натрію хлориду 0,9% для отримання 0,02%; 200 мл натрію хлориду 0,9% для отримання 0,03%; 100 мл розчину натрію хлориду 0,9% для отримання 0,05%) дворазово по 0,5 л.


7. Лікування герпесу


При перших симптомах появи герпесу (почервоніння ділянки шкіри, болючість, печіння або свербіж) потрібно зробити аплікацію на "гарячу точку" з допомогою ватного диска, рясно змоченою Лінкомістином на 10-15 хв, з повторенням кожні 3-4 години. Це допоможе запобігти розвитку герпесу та/або знизить вираженість його проявів.


Якщо герпес вже перейшов в розгорнуту фазу, Лінкомістин рекомендується використовувати 2-4 рази протягом доби, залежно від ступеня вираженості захворювання. Для поліпшення результату потрібно робити на вогнища запалення аплікації з Лінкомістином (на 2-3 хвилини) або зрошувати уражену ділянку шкіри зі спрею.


8. Лікування опіків

Сонячний опік, як і інші види опіків (хімічний опік, термічний опік), вимагає серйозного ставлення і професійного лікування. Слід зазначити, що своєчасна допомога при сонячних опіках допоможе уникнути більш серйозних наслідків і дозволить потерпілому швидше відновити сили. Для швидкої регенерації тканин і одужання слід використовувати Лінкомістин.

Лінкомістин - ефективний засіб від сонячних опіків, не викликає печіння або будь-якого іншого почуття дискомфорту. Лікування опіків Лінкомістином дозволяє у кілька разів прискорити регенерацію тканин, уникнути зараження і дерматитів, які можуть супроводжувати опік.


Препарат зручний у використанні: його не потрібно розводити, він повністю готовий до застосування, а зручний розпилювач дозволить рівномірно нанести ліки на обпалені ділянки шкіри. Лінкомістин підвищить місцевий імунітет, надасть протизапальну дію на пошкоджені ділянки шкіри і прискорить процес регенерації тканин (загоєння).

Для лікування хімічного опіку Лінкомістин використовують як протизапальний і протиінфекційний засіб. На травмовану шкіру накладають стерильний тампон, рясно змочений Лінкомістином, після чого закривають опік сухий марлевою або тканинною пов'язкою. При дотриманні всіх етапів лікування, Лінкомістин не тільки запобігає інфекційному зараженню, але і сприяє регенерації тканин.


9. Лікування захворювань шкіри

Як правильно використовувати Лінкомістин для профілактики шкірних захворювань.

Якщо ви схильні до вірусних, грибкових або інфекційних захворювань у певний період часу, місця локалізації висипів або інших хворобливих проявів слід обробити Лінкомістином мінімум один раз в день.


При контакті шкіри з чужими речами, взуттям (після відвідування басейнів, саун або бань) шкіру слід обробити Лінкомістином протягом 2-х годин після контакту. Лікування грибкових захворювань має відбуватися в комплексі з обробкою взуття хворого, грибки на якій можуть викликати рецидиви. Дезінфекція проводиться наступним чином: внутрішню частину взуття та устілки обробляють розчином за допомогою тампона, після чого пару поміщають в щільний поліетиленовий пакет на 3-4 години. Після дезінфекції взуття добре провітрюють і просушують протягом декількох діб.


Препарат використовується в якості місцевої терапії, тому ним слід регулярно обробляти запалені ділянки шкіри. При прояві гнійничкових захворювань прекрасним засобом лікування є аплікації з Лінкомістином, час дії яких має становити 15 - 20 мнуть, 2-3 рази на добу.

При наявності підгострих запальних процесів, що супроводжуються мокнуттям, слід застосовувати волого-висихаючі компреси. Для цього готується кілька стерильних серветок із складеною в 5-6 шарів марлі. Перша серветка просочується Лінкомістином і накладається на уражену ділянку. Змінювати пов'язку з Лінкомістином потрібно через 3-4 години, у міру її висихання. Повільно випаровуючись, рідина викликає охолодження шкіри, що посилює протизапальну дію препарату.


10. Лікування пролежнів

Лікування пролежнів у хворих зводиться до нормалізації кровообігу в ушкодженій області тіла, а також дій, спрямованих на очищення і загоєння рани. Якщо у хворого пролежні, крім змін правил догляду, необхідно також регулярне місцеве лікування виразок, що утворилися. В бережний обробці уражених місць допоможе лікувальний антисептичний препарат Мірамістин. Лікарський препарат добре зарекомендував себе як засіб для лікування і профілактики пролежнів. Даний препарат сприяє знезараженню рани, прискорює регенерацію, підвищує місцевий імунітет.

Поєднання Лінкомістину з антибіотиками та іншими лікарськими препаратами, що входять в програму лікування, дозволяє підвищити ефективність лікування і значно прискорити процес одужання пацієнта.


11. Лікування попрілостей Лінкомістином

Після гігієнічної обробки на проблемні зони наносять Мірамістин, а потім - підсушуючий крем або присипку, переважно з тальком. Застосування інших ліків не є протипоказанням до використання Мірамістину.


12. Лікування трофічних виразок

Після видалення гною обробляємо рану Лінкомістином - лікувальним антисептичним препаратом. Зрошуємо препаратом всю виразку.

Для зменшення запалення і якнайшвидшого загоєння виразок на ніч на уражену поверхню накладаємо стерильну марлеву серветку, просочену Лінкомістином. Лінкомістин має ранозагоювальну дію, зменшує запальні процеси, підвищує місцевий імунітет, має підсушуючий ефект.